Dnes je 30. 07. 2015    Svátek má Bořivoj, zítra Ignác.
Mikroregion Svitavsko

O regionu - Mikroregion Svitavsko

Svitavsko

O regionu

Původně bylo okolí Svitav zalesněno hlubokými hvozdy, v nichž tu a tam vyrostla malá osada. Vesnice v okolí Svitav ukrývají poklady národní kultury. Ves Koclířov je známá kolejí redemptoristů, jež byla první kolejí tohoto řádu v Čechách. Koclířovský hřbitov zdobí fascinující Křížová cesta s kaplí Božího hrobu. Skvost architekruty představuje dřevěná zvonice v Kamenné Horce z XV. století. Jižně od Svitav - v údolí řeky Svitavy - leží Březová nad Svitavou. Kraj je opředen mnoha pověstmi o ukrytých pokladech, skřítcích a čarodějích. A právě zde je možné setkat se s názvy Čertovy díry nebo Čertovo úžlabí. Je to karajina nespoutaných krás a přírodního bohatství.

Mikroregion Svitavsko se nachází ve střední části okresu Svitavy. Patří k oblastem s nižším než průměrným osídlením v České republice, a proto je vyhledáván turisty, kteří touží po výletech a regeneraci sil v klidné a dosud ekologicky vyvážené krajině. Území mikroregionu náleží k povodí řeky Svitavy a zaujímá plochu téměř 230 km2, na které ve dvou městech a čtrnácti obcích žije téměř 25 tisíc obyvatel. Mikroregion vznikl jako přirozený a vnitřně spjatý celek zejména geograficky, infrastrukturou i ekonomickými vazbami.

 

O regionu

Anketa

Navštívili jste festival Hřebečský slunovrat?

Odkazy

They're also noted for to Omega Replica Watches be the first to help make the perpetual calendar, chronograph, split-seconds hand, and minute repeater. The organization is known to create watches that other brands haven't attempted making.

Kontakt

Time piece is Patek Philippe Replica Watches waterproof in as much as 30 meters water. This is actually the Omega Replica Watches epitome of the watch-making industry because it stands like a functional and practical artwork. The quality is second to none and also the materials make this time around piece precious. It'll make the envy of luxury watch enthusiasts.